Hakkımızda

HakkımızdaAnadolu Kalıp ve İskele Sistemleri, kalıp sektörünün gelişimine katkı sağlamış bu alandaki çalışmaları ve başarıları ile tanınmıştır.

İskele sistemleri grubu ile üretime başlayan Anadolu Kalıp ve İskele üretim hamlesini hızla geliştirerek kısa sürede diğer teknolojik kalıp ve iskele sistemlerinide ürün yelpazesine katmıştır. Anadolu Kalıp ve İskele Esenyurt Üretim Tesislerinde İSO kalite güvenceli hammaddeleri ile ileri teknolojiye sahip üretim anlayışıyla yüksek kalitede imalat yapmaktadır.

HakkımızdaAnadolu Kalıp ve İskele Sistemleri bina, köprü, gemi inşaa, uçak inşaa, uçak hangarı, kule, tünel, nükleer yapı, endüstriyel tesis ve gökdelen gibi bir çok şantiyede yaygın olarak kulanılmış ve kullanılmaktadır.

Anadolu Kalıp ve İskele Panel Kalıp üzerinde gerçekteştirdiği önemli atılım ile bu sistemde de pazar liderliğini hedeflemektedir. Anadolu Kalıp, üretim teknolojisine ve AR-GE faaliyetlerine yaptığı dev yatırımlarla en yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Kazandığı tecrübeler ve AR-GE çalışmalarına verdiği önem ile sektörde büyük güç ve örnek şirket haline gelmiş, sektöre birçok ürün ve çözüm kazandırmış ve kazandırmaya devam etmektedir.

HakkımızdaAnadolu Kalıp ve İskele Sistemleri, kalıp sektörünün gelişimine katkı sağlamış bu alandaki çalışmaları ve başarıları ile tanınmıştır.

İskele sistemleri grubu ile üretime başlayan Anadolu Kalıp ve İskele üretim hamlesini hızla geliştirerek kısa sürede diğer teknolojik kalıp ve iskele sistemlerinide ürün yelpazesine katmıştır. Anadolu Kalıp ve İskele Esenyurt Üretim Tesislerinde ISO kalite güvenceli hammaddeleri ile ileri teknolojiye sahip üretim anlayışıyla yüksek kalitede imalat yapmaktadır.

HakkımızdaAnadolu Kalıp ve İskele yurt dışında yaptığı yatırımlarla ihracat alanda büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Anadolu Kalıp ve İskele Ufa / Rusya ofisi açılmış Anadolu Kalıp ve İskele kalitesi Asya pazarında da kullanılmaya başlanmıştır.

Anadolu Kalıp ve İskele imalat yaptığı hangi coğrafya olursa olsun, bulunduğu bölgedeki hammaddeler ile kalite standartlarına uygun, aynı kalite ve performansta ürünleri tüm coğrafyalara taşıyabilme düzeyine ulaşmıştır. Anadolu Kalıp ve İskele bugün imatının % 40’ ını ihrac etmektedir.Anadolu Kalıp ve İskele Satış sonrası sınırsız desteği ile müşteri memnuniyetini kazanmıştır. Alanında uzman kalıp mühendisleri ve süpervizörleri ile Dünyanın heryerinde sınırsız teknik desteğini sürdürmüştür ve sürdürmeye devam etmektir.

Anadolu Kalıp ve İskele Esenyurt Üretim Tesislerinde yıllık 40.000 m² çelik kalıp sistemi, 120.000 m² ahşap yüzeyli kalıp sistemi, 500.000 m³ iskele ve döşeme kalıbı üretebilmektedir.

İlerleyen yıllarda proje sürelerinin azalması kalıp kiralama sektörünün gelişmesine neden olmuş, Anadolu Kalıp gelişen kiralama stokları ile kiralama hizmeti de vermektedir.

HakkımızdaAnadolu Kalıp ve İskele Sistemlerinin Kalıp Mühendisliği alanında yaptığı dev atılımlar ile kalıp mühendisleri uzun eğitim süreci sonrasında geniş bilgi ve tecrübe ile şantiye desteğini sağlar. Kalıp mühendisleri, kalıp seçimi, kalıp stok miktarı, kalıp sirkülasyon süreleri, kullanım bilgileri, beton döküm aşamaları, özel çözüm detayları ve mevcut kalıpların projeye adaptasyonu gibi detaylarda müşterilerimize yardımcı olarak şantiyede kalıp maliyetlerinin minimuma indirilmesinde ve mevcut kalıbın en kolay, en verimli kullanılmasında şantiyeye yardımcı olur.

Anadolu Kalıp ve İskele Sistemlerinin teknoloji ve AR-GE alanında yaptığı yatırımlar sonucu üretim aşamasında kendi teknolojilerini geliştiren, bilgisayar destekli yüksek teknoloji ürünü makinalar, yarı otomatik ve tam otomatik robotlar kullanmaktadır. Takip ettiği teknolojiler Anadolu Kalıp ve İskele Sistem Elemanlarının kalite standartlarını en üst düzeyde tutar ve imalat sürelerini en alt düzeye indirir. Üretim ekipmanlarını kullanan personel düzenli olarak firma içi ve firma dışı seminer programları ile desteklenir. Böylelikle şantiyelere en mükemmel ürünler sağlanmış olur.

HakkımızdaAnadolu Kalıp ve İskele, tasarım, proje ve mühendislik alanında kaydettiği ilerlemelerle sektörde referans alınan firma düzeyine ulaşmıştır.

Yapı projelerinde uygun, doğru ve ekonomik kalıp çözümlerini sunmak, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile Anadolu Kalıp ve İskele Proje Depatmanı yapı projelerini müşteriden alır, kullanılacak şantiyeye en uygun sistem çözümlerini, ihtiyaç duyarsa alternatifleri ile müşteriye aktararak maliyetlerini ve kullanımını müşteriye sunar, kullanım aşamasında müşteri desteğini sağlamaya devam eder.

Anadolu Kalıp ve İskele Proje Departmanı özel proje çözümleri ile sektörün beğensini toplamış, şantiyelere en doğru tasarımları sağlamıştır. Kalıp ve İskele sektörünün gelişiminde lokomotif görevi üstlenmiş, bugüne kadar sektöre onlarca ürün, yüzlerce sistem çözümü kazandırmış ve kazandırmaya devam etmektedir.